محل تبلیغات شما

سلام بچه ها

امیدوارم حالتون خوب باشه…

در این راه طولانی قطعا سوالات زیادی براتون پیش میاد.ما اینجا سعی میکنیم به برخی از نکات اشاره کنیم.

یکی از مواردی که ذهنتون را به شدت درگیر میکنه اینه که چجوری تا آخر کار بتونیم بجنگیم بدون این که خسته بشیم؟

چیکار کنیم که انگیزمون از دست نره؟

یا این که برنامه ریزیمون باید چطور باشه که دقیقه نودی برای آزمون ها درس نخونیم و کارهامون را به تعویق نندازیم؟

مهم ترین دلیلی که باعث میشه ما مدام کارهامون رو به تعویق بندازیم و همش دقیقه نود به کارمون میرسیم اینه که مغز انسان در طول تکاملش برای دریافت پاداش فوری طراحی شده نه پاداشهایی که قراره در دراز مدت دریافت کنه.

حالا خوب به این نکته توجه کنید:

در سیستم عامل مغز ما دو بخش وجود داره

بخش من در الان” و من در آینده”.

بخش من در آینده” همونطور که از اسمش مشخصه کارش ایجاد هدف در آینده است،بخش من در الان”کارش این که ما را به اهدافمون در آینده برسونه،حالا مشکل کجاست؟

مشکل اینجاست که بخش من در الان”برای پاداش های فوری طراحی شده و  اصلا برنامه ریزی دراز مدت برای رسیدن به هدفی دوردست براش بی معنیه.

به همین خاطر هم هست که خیلی از بچه ها سریع از درس خوندن و تلاش کردن خسته میشند.

کاش میشد لذت رسیدن به اهداف آینده را با خوش بودن تو لحظه عوض کرد؛ولی متاسفانه بیشتر اوقات نمیشه که نمیشه،و ما سالِ کنکورمون برامون میشه سالی پر از سیاهی.

بنابراین ما چاره ای نداریم جز این که بخش لذت طلب وجودمون رو در مسیر هدف آیندمون یعنی موفق تو کنکور قرار بدیم و چپ و راست بهش پاداش بدیم،با یه مثال الان متوجه منظورم میشید،یه نویسنده ای هست به نام آنتونی ترولوپه،ایشون نویسنده بسیار پر کاری بودن و نزدیک به ۸۰ تا کتاب در طول عمرشون نوشتن!

آقای آنتونی میگه من هیچ وقت با این نیت ننشستم  تا یه فصل از کتاب را تموم کنم و از سر جام پا بشم،من فقط هدفم این بوده که ۲۵۰ کلمه روی کاغذ بیارم و این الگو را برای سه تا چهارساعت از روز همیشه داشتم،این یعنی این که ایشون بعد از هر ۱۵ دقیقه” از کارش کیف میکرده و به هدفی که تعیین میکرده میرسیده و برای ۱۵ دقیقه بعدی انگیزه داشته،این یعنی شدن هدف به اهداف کوچکتر.

سعی کنیم کنار درس به خودمون جایزه بدیم!

حتی جایزه های خیلی کوچیک…

مثلا با خودمون قرار بذاریم صبحا بعد از خوندن تایم اولین درس به خودمون یه خوراکی خوشمزه جایزه بدیم!

جهت شروع مشاوره و پشتیبانی تا کنکور باهامون تماس بگیرید: ۰۹۱۳۷۷۳۳۸۹۳

دکتر رجالی – مشاور کنکور در اصفهان

گروه مشاوره اکسیر موفقیت

اهمیت نیمسال دوم تحصیلی

نظام جدید یا نظام قدیم...

شروع طوفانی مشاوره و برنامه ریزی کنکور 99

من ,بخش ,درس ,کنکور ,خودمون ,جایزه ,من در ,این که ,را به ,بخش من ,اینه که

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها